Mark Barberio Authentic Jersey  Zamykanie pajączków we Wrocławiu: jak pozbyć się pajączków

Dla nas cera naczynkowa to nie problem: pozbądź się pajączków!

cera naczynkowa

Twoja skóra ozdobiona jest nieestetycznie prezentującymi się, czerwonymi pajączkami? Twoja twarz nabiera rumieńców nawet po krótkotrwałym wysiłku albo pod wpływem nagle zmieniającej się temperatury otoczenia? Wszystko wskazuje na to, że posiadasz cerę naczynkową. Nie martw się, to nic strasznego. Warto sobie jednak uświadomić, że cera naczynkowa nie są wyłącznie problemem natury estetycznej, ale także zdrowotnym, a jej zaniedbanie lub nieodpowiednia pielęgnacja może mieć doprowadzić do dość poważnych powikłań.

Czym charakteryzuje się cera naczynkowa?

Cera naczynkowa wyróżnia się dość dużą wrażliwością, która spowodowana jest tym, że w wypadku tego typu skóry naczynka rozmieszczone są znacznie płycej niż w przypadku innych rodzajów cery. Jednym z podstawowych objawów cery naczynkowej jest pojawienie się na naszej skórze tzw. pajączków, czyli drobnych zaczerwienień, które swoim wyglądem przypominają cieniutkie rozgałęzienia. Pajączki powstają w momencie, kiedy znajdujące się w naszej skórze naczynia, które rozkurczają się pod wpływem różnych bodźców, w tym m.in. temperatury lub emocji, są na tyle rozluźnione, że nie mają możliwości ponownego obkurczenia. W ten właśnie sposób powstają widoczne na naszej skórze naczynka.

W przypadku cery naczynkowej jedną z najważniejszych kwestii jest odpowiednia pielęgnacja, która nie będzie podrażniać delikatnej skóry. Jeśli masz problemy z naczynkami, powinieneś przede wszystkim chronić skórę przed działaniem czynników atmosferycznych. Bardzo istotne jest również wybieranie kosmetyków, które nie zawierają mocznika, alkoholu etylowego, mentolu oraz acetonu. Odpowiednia pielęgnacja jest niezwykle istotna, ponieważ jej brak może doprowadzić do pojawienia się poważnego schorzenia skóry, jakim jest trądzik różowaty.

Sposoby zamykania naczynek

Chcesz skutecznie pozbyć się pajączków, jakie pojawiły się na Twojej skórze? Jedną z metod jest laserowe zamykanie pajączków. Podczas zabiegu wykorzystuje się wiązkę laserową, która uszkadza rozszerzone naczynko i powoduje jego powolne zanikanie. Ta metoda usuwania pajączków może być stosowana zarówno na twarz, jak i skórę na nogach. Laserowy zabieg zamykania pajączków nie jest bolesny (może jednak wywoływać lekki dyskomfort) oraz zapewnia bardzo wysoką skuteczność.

Kolejną metodą jest zabieg skleroterapii polegający na wstrzyknięciu w skórę pacjenta specjalnego leku, który poprzez podrażnienie ścian naczynka oraz wywołanie stanu zapalnego, powoduje jego powolne włóknienie i zamknięcie.

Manny Machado Jersey