Pozbądź się żylaków! Metody usuwania żylaków

Laserowe usuwanie żylaków:

Nieleczone żylaki mogą nieść za sobą szereg powikłań, w tym m.in. zakrzepicę, mogącą prowadzić do powstawania zatorów płucnych, które są szczególnie niebezpieczne dla naszego zdrowia oraz życia. Dlatego też jeśli chirurg naczyniowy zdiagnozuje u nas pojawienie się żylaków, powinniśmy zastanowić się nad zabiegiem, dzięki któremu będziemy w stanie się ich pozbyć. Zanim jednak zdecydujemy się na wybraną metodę, warto bliżej zapoznać się z poszczególnymi sposobami usuwania żylaków.

Metoda EVLT

Jednym z mniej inwazyjnych sposobów na pozbycie się żylaków jest ich leczenie przy pomocy światła laserowego. Sam zabieg polega na wprowadzeniu do żyły specjalnego światłowodu i uruchomienia emitującego ciepło lasera, który powoduje obkurczenie a w konsekwencji całkowite zamknięcie się uszkodzonych naczyń. Przed zamknięciem danego naczynia chirurg wyprowadza z organizmu pacjenta  włókno laserowe. Cały zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i już tego samego dnia pacjent bez przeszkód może opuścić klinikę.

Metoda laserowego usuwania żylaków od kilku lat cieszy się wśród pacjentów ogromną popularnością, czego przyczyną jest bardzo wysoka skuteczność, niewielka inwazyjność oraz minimalne ryzyko wystąpienia powikłań.

Operacja radiowa żylaków

Kolejną mało inwazyjną metodą usuwania żylaków jest leczenie żylaków przy wykorzystaniu specjalnych prądów o częstotliwości fal radiowych. Podczas zabiegu chirurg naczyniowy wprowadza do światła uszkodzonej żyły cewnik, którego zadaniem jest emisja fal o odpowiednio dobranej częstotliwości. Wprowadzane do żyły impulsy obkurczają uszkodzone naczynie, powodując tym samym zamknięcie żylaka.

Wielu pacjentów decyduje się na tą metodę ze względu na to, że nie niesie za sobą zbyt dużego ryzyka powikłań, a także redukuje ból, jaki może wystąpić po operacji. Co więcej, operacje radiowe żylaków to doskonały wybór dla osób, którym zależy na znacznym poprawieniu wyglądu swoich nóg, ponieważ zapewniają bardzo dobry efekt wizualny.

Zanim jednak zdecydujemy się na którąś z podanych metod walki z żylakami, skonsultujmy się ze specjalistą, aby mieć stuprocentową pewność, że wykonywany u nas zabieg przyniesie oczekiwane rezultaty.