usuwanie żylaków

Usuwanie żylaków metodą radiową

Dodano 16.05.2019, Kategoria: Blog, Tagi:

Żylaki świadczące o niewydolności żylnej to problem, który dotyka wielu ludzi. Są nieestetyczne, a nieleczone mogą też mieć poważne konsekwencje zdrowotne. Jeśli zaobserwujemy na swoich kończynach dolnych żylaki, powinniśmy jak najszybciej udać się z nimi do lekarza. Może on zaproponować nam jedną z najnowocześniejszych i jednocześnie najmniej inwazyjnych metod leczenia żylaków – leczenie prądem o częstotliwości fal radiowych, czyli RF. Z roku na rok ta metoda zyskuje coraz większe uznanie w świecie medycznym, głównie ze względu na jej wysoką skuteczność – blisko 97%.


Na czym polega taki zabieg?


Pod stałą kontrolą USG, do wnętrza żyły jest wprowadzany aplikator emitujący fale radiowe. Rozmiar takiego aplikatora dobierany jest odpowiednio do średnicy konkretnej żyły. Fale radiowe podnoszą temperaturę ścian żył do 120°C, potem następuje ich skurczenie i zamknięcie. Dokładniej rzecz ujmując, skracają się włókna kolagenowe i obkurczają się komórki mięśniowe, co powoduje zwężenie światła żyły i jej zwłóknienie. Zabieg kończy się powolnym wycofywaniem aplikatora z żyły i założeniem na kończynę pończochy uciskowej.


W naszym gabinecie dysponujemy odpowiednim sprzętem do wykonywania zabiegów radiowych i zachęcamy do skorzystania z tej opcji. Jest to świetny sposób na szybkie i bezbolesne pozbycie się tego problemu.


Zalety tej metody:


• Zabieg trwa krótko – jest znacznie krótszy od operacji laserowej.


• Ból towarzyszący procedurze jest niewielki.


• Skuteczność radiowych operacji jest wysoka, sięga 97%.


• Nie występują duże krwiaki, które pojawiają się przy leczeniu metodą tradycyjną. Powstają zaledwie niewielkie przebarwienia skórne.


• Ponieważ nie trzeba wykonywać nacięć, po których mogą zostać blizny, ryzyko powikłań jest minimalne.


• Metodę radiową można stosować w każdym wieku.


• Jest tak samo skuteczna dla każdego poziomu niewydolności żylnej.