•  

Operacja radiowa żylaków – Celon

Celon to skuteczna i bezpieczna metoda leczenia żylaków kończyn dolnych. Operacja radiowa żylaków (Radiofrequency Induced Thermotherapy) może być alternatywną dla laserowej metody EVLT. RF to małoinwazyjna metoda zamykania niewydolnych żył w leczeniu żylaków kończyn dolnych za pomocą aplikatura o częstotliwości radiowej. Kwalifikacja do zabiegu odbywa się po konsultacji lekarskiej oraz diagnostyce ultrasonograficznej naczyń.

Wskazania do wykonania operacji radiowej żylaków

Wskazaniem do przeprowadzenia operacji radiowej żylaków są żylaki kończyn dolnych zależne od niewydolności żył: odpiszczelowej oraz odstrzałkowej, a także żył przeszywających.

Zalety operacji radiowej żylaków

Atutem metody radiowej jest zredukowanie bólu pooperacyjnego. Operacja żylaków metodą Celon zmniejsza także skłonność do tzw. hyperpigmentacji – czyli zapewnia lepsze efekty estetyczne. Operacja żylaków metodą celon jest też krótsza od operacji laserowej – różnica wynosi około 30%. Dzięki tej metodzie można skutecznie leczyć Pacjentów z każdym stopniem zaawansowania żylaków kończyn dolnych. Po przeprowadzeniu operacji, Pacjent może od razu wrócić do codziennych czynności. Powyższe zalety sprawiają, że Pacjenci chętnie decydują się na operację usuwania żylaków techniką radiową. Jeśli chodzi o przygotowanie do zabiegu oraz jego przebieg – sytuacja wygląda tak samo jak w przypadku metody EVLT.

Nasz sprzęt mogą zobaczyć Państwo na tej stronie: http://www.bechtold.pl/product,,74,33.html.

Jeśli chcą Państwo uzyskać więcej informacji odnośnie zabiegów i operacji przeprowadzanych w naszym gabinecie we Wrocławiu, zapraszamy do kontaktu z nami.