•  

Żylaki: Operacje laserowe i radiowe

Laserowe usuwanie żylaków – metoda EVLT

W naszym gabinecie chirurgii naczyniowej i ogólnej wykorzystujemy małoinwazyjną metodę operacyjnego leczenia żylaków kończyn dolnych – EVLT. Laserowa operacja żylaków polega na zamknięciu niewydolnej żyły (generującej żylaki) przy pomocy światłowodu wprowadzonego do jej światła.

Taki zabieg trwa około godziny. Operację przeprowadza chirurg naczyniowy dr Krefft, przy udziale anestezjologa i pielęgniarki. Po zakończeniu laserowego usuwania żylaków Pacjent może wstać i opuścić gabinet, choć dobrze, by towarzyszył mu wtedy ktoś bliski. Przez sześć godzin Pacjent nie powinien prowadzić samochodu. W razie potrzeby może skorzystać z leków przeciwbólowych.

leczenie żylaków

W czasie zabiegu laserowego usuwania żylaków metodą EVLT chirurg naczyniowy wykonuje szereg czynności:

  • wprowadza przez cewnik naczyniowy (wenflon) prowadnik do zamykanej żyły odpiszczelowej;
  • znieczula miejscowo żyłę odpiszczelową od nacięcia do pachwiny;
  • wprowadza do żyły odpiszczelowej światłowód oraz uruchamia laser;

  • wysuwa powoli światłowód a światło lasera „zamyka” żyłę;
  • zakłada opatrunek uciskowy z opaski elastycznej i pończochy pooperacyjnej.
  • zabieg uzupełniany jest czasem miniflebektomią, czyli usunięciem poszerzonych żył na łydce przez 2mm nacięcia na skórze.


Laser do EVLT

Operacja radiowa żylaków – Celon

Operacja radiowa żylaków (Radiofrequency Induced Thermotherapy) może być alternatywną dla laserowej metody EVLT. RF to małoinwazyjna metoda zamykania niewydolnych żył w leczeniu żylaków kończyn dolnych. Atutem tej metody jest zredukowanie bólu pooperacyjnego. Zmniejsza ona także skłonność do tzw. hyperpigmentacji – czyli zabieg zapewnia lepsze efekty estetyczne. Operacja żylaków metodą celon jest też krótsza od operacji laserowej – różnica wynosi około 30%. Powyższe zalety sprawiają, że Pacjenci chętnie decydują się na operację usuwania żylaków techniką radiową. Jeśli chodzi o przygotowanie do zabiegu oraz jego przebieg – sytuacja wygląda tak samo jak w przypadku metody EVLT.

Nasz sprzęt mogą zobaczyć Państwo na tej stronie: http://www.bechtold.pl/product,,74,33.html


Teleangiektazja: Skleroterapia laserowa pajączków    

Zabieg skleroterapii polega na obliteracji poszerzonych naczyń (teleangiektazja) przy pomocy zastrzyków. Bezpośrednio do naczynia podana zostaje substancja obliterująca powodująca jego zamknięcie. Skleroterapia zapewnia dobre efekty estetyczne w przypadku zamykania pajączków i teleangiektazji. Może być ona również doskonałym uzupełnieniem zabiegów metodą EVLT lub RF, dzięki czemu osiąga się jeszcze lepsze efekty estetyczne. Koszt zabiegu jest zależny od ilości wykorzystanych ampułek preparatu.


Laserowe zamykanie drobnych naczyń

Przewlekła niewydolność żylna to choroba, która objawia się pajączkami i owrzodzeniami żylnymi oraz żylakami. Dzięki specjalistycznym zabiegom przeprowadzanym w gabinetach we Wrocławiu można znacznie poprawić wygląd nóg, ale przede wszystkim polepszyć stan swojego zdrowia.

Zajmujemy się laserowym usuwaniem żylaków metodą EVLT oraz operacją radiowa żylaków Celon. Przeprowadzamy także zabiegi skleroterapii.

Nasz sprzęt mogą Państwo zobaczyć tutaj: http://www.bechtold.pl/product,,366,53.html


Przed zabiegiem usuwania żylaków:

Przy operacjach żylaków obecny jest anestezjolog oraz pielęgniarki. Dzięki temu możemy zapewnić naszym Pacjentom bezpieczeństwo i pełny komfort psychiczny. Przed każdym zabiegiem usuwania żylaków Pacjent umawia się na wizytę, w czasie której badane są przepływy naczyniowe metodą duplex kolor doppler. Wyniki diagnostyki ultrasonograficznej naczyń są podstawą kwalifikacji Pacjenta do operacji laserowej lub radiowej żylaków. Na wizytę kontrolną powinien on dostarczyć pełną dokumentację medyczną, a przed samym zabiegiem wyniki badań krwi (morfologia, APTT, INR). Przed dniem operacji zwykle dzwonimy do Pacjenta, by przypomnieć o zbliżającym się terminie zabiegu. Jeśli ma on mieć miejsce po południu, można zjeść lekkie śniadanie. Nasza pielęgniarka chętnie odpowie również na wszelkie Państwa pytania dotyczące przygotowania do operacji usuwania żylaków, jej przebiegu i postępowaniu po niej. Warto też, by Pacjent pamiętał o założeniu mało krępującego ubioru i obuwia.

USG doppler